*** ЕЛЕКТРОННА ВИТРИНА НА ОДК - БАЛЧИК *** Н А Г Р А Д И, О Т Л И Ч И Я, П О С Т И Ж Е Н И Я, У С П Е Х И
2017 - Варна - Национален конкурс "Обичам те, море" - ВГ "Морски перли "- II място
2017 - Шумен - IX -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Виктор Донев - I място
2017 - Шумен - IX -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Борислава Балчева - Поощрителна награда
2017 - Варна - XV -та Национална олимпиада по ИТ /областен кръг/ - Едже Рухшен - Сертификат
2017 - Бургас - Национален конкурс за рисунка и приложно искуство "ВОДАТА – ИЗВОР НА ЖИВОТ" - Зорница Златева - Поощрителна награда
2017 - Добрич - XV -та Национална олимпиада по ИТ /областен кръг/ - Едже Рухшен - I място
2016 - Варна - Купа "Коледна звезда" - ТФ "Ритъм" - I място
2016 - Казанлък - XIII-ти Национален конкурс "Казанлъшка роза" - Михаела Маринова - II място
2016 - Свищов - Трети Национален преглед на ученическите духови и фанфарни оркестри и мажоретни състави - МАЖОРЕТЕН СЪСТАВ при ОДК - За участие
2016 - Шумен - VIII -ми Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Виктор Донев - I място
2016 - Шумен - VIII -ми Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Моника Кирилова - III място
2016 - Шумен - VIII -ми Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Арзу Рами - III място
2016 - с. Самуилово - Национален конкурс "Щърко шарен, добре си ни дошъл" - Арзу Рами - II място
2016 - Добрич - XIV -та Национална олимпиада по ИТ /областен кръг/ - Едже Рухшен - I място
2016 - Добрич - XIV -та Национална олимпиада по ИТ /областен кръг/ - Стефан Янев - III място
2016 - Добрич - XIV -та Национална олимпиада по ИТ /областен кръг/ - Арзу Рами - Поощрителна награда
2015 - Севлиево - XII -ти Национален конкурс "Златна есен - плодовете на есента" - Зорница Златева - Специална грамота
2015 - Шумен - VII -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Едже Рухшен - I място
2015 - Шумен - VII -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Мария Куртева - I място
2015 - Шумен - VII -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Анна Куртева - Поощрителна награда
2015 - Шумен - VII -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Радостина Койчева - Поощрителна награда
2015 - с. Самуилово - Национален конкурс "Щърко шарен, добре си ни дошъл" - Елисавета Андонова - II място
2015 - с. Самуилово - Национален конкурс "Щърко шарен, добре си ни дошъл" - Нурсес Мехмедова - Поощрителна награда
2014 - Казанлък - XI Национален конкурс "Казанлъшка роза" - Даниела Иванова - Специална награда на Община Казанлък
2014 - Казанлък - XI Национален конкурс "Казанлъшка роза" - Мелиха Мехмед - III място
2014 - с. Самуилово - Национален конкурс "Щърко шарен, добре си ни дошъл" - Мутлу Бахарова - Поощрителна награда
2014 - с. Самуилово - Национален конкурс "Щърко шарен, добре си ни дошъл" - Зорница Златева - III място
2014 - Шумен - VI -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Мина Морянова - Поощрителна награда
2014 - Шумен - VI -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Етем Етемов- I място
2014 - Шумен - VI -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Виктор Вичев - II място
2014 - Шумен - VI -ти Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейско бъдеще на България" - Диляна Димитрова - I място
2014 - Сливен - III -ти Национален конкурс "Да запазим красотата на природата в картина" - Моника Кирилова - III място
2014 - Благоевград - VI-то Национално състезание по информационни технологии - Ивайло Димитров - III място Видеоклип
2014 - Благоевград - VI-то Национално състезание по информационни технологии - Иван Костов - III място Компютърни презентации
2013 - София - Международен ученически конкурс ”Заедно в ХХI – век” - Иван Анещев - Поощрителна награда
2013 - Севлиево - X-ти Национален конкурс ”Златна есен – плодовете на есента” - Снежина Златева - II място
2013 - София - Национален ученически конкурс "Не се гаси туй, що не гасне" - Дейвид Коуди - Лауреат
2013 - Варна - Международен музикален фестивал "Море и спомени" - Паулина Сивкова - II място
2013 - Шумен - Пети Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейското бъдеще на България" - Мина Морянова- Поощрителна награда
2013 - Шумен - Пети Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейското бъдеще на България" - Иван Георгиев Иванов I място
2013 - Благоевград - XV-ти Национален ученически празник "За хляба наш..." - Жанина Димитрова - Поощрителна награда
2013 - Каварна - II-ри Национален конкурс "Морето - един различен свят" - Жоро Иванов - III място
2013 - Каварна - II-ри Национален конкурс "Морето - един различен свят" - Ерсин Исмаилов - I място
2012 - Благоевград - XIV-ти Национален празник "За хляба наш..." - Жоро Иванов - Поощрителна награда
2012 - Девин - ІІ-ро Национално състезание по информационни технологии и визуални изкуства "Аз мога - тук и сега" - Карина Димова - IX място
2012 - Свищов - VІІІ детски песенен фестивал „Звездици за Лора" - Александър Танев - III място
2012 - Благоевград - IV-то Национално състезание по информационни технологии - Ерсин Исмаил - III място
2012 - Бургас - Национално състезание за мултимедийни презентации "ВОДАТА – ИЗВОР НА ЖИВОТ" - Ерсин Исмаил - ДИПЛОМ, Поощрителна награда
2011 - Каварна - Национален конкурс "МОРЕТО – ЕДИН РАЗЛИЧЕН СВЯТ" - Жоро Иванов - Поощрителна награда
2011 - Каварна - Национален конкурс "МОРЕТО – ЕДИН РАЗЛИЧЕН СВЯТ" - Ерсин Исмаил - I място
2011 - Казанлък - Национална изложба "Красотата българска" - Тургай Рамадан - III място
2011 - Добрич - Областен конкурс за детска рисунка "Мисия спасител" - Александра Георгиева - III място
2011 - София - III Годишни награди за успелите деца на България на Фондация "Димитър Бербатов" - Ерсин Исмаил - Книгата "Успелите деца на България 2010"
2011 - Бургас - XIII Националeн конкурс за класически, характерни и съвременни танци - ТФ "Ритъм" II място
2011 - Панагюрище - Седми Национален фестивал-конкурс за млади изпълнители на българска патриотична песен "Родолюбие" - ВГ "Морски перли" III място
2011 - Панагюрище - Седми Национален фестивал-конкурс за млади изпълнители на българска патриотична песен "Родолюбие" - Александър Танев - II място
2011 - Шумен - Трети Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейското бъдеще на България"- Ерсин Исмаил - клуб "Компютър" За участие
2011 - Шумен - Трети Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейското бъдеще на България"- Ралица Мартинова - клуб "Приложно изкуство" I място
2011 - Монтана - VІ Национално ИТ състезание - Павел Петров - ІI място
2011 - Монтана - VІ Национално ИТ състезание - Карина Димова - ІI място
2010 - Казанлък - "Казанлъшка роза" - Ралица Мартинова - ІІ място
2010 - Бургас - "Сладкопойна чучулига" - Станислав Ников - Поощрителна награда
2010 - Шумен - Втори Национален конкурс "Мадарският конник - символ на историческото минало и европейското бъдеще на България"- Ралица Мартинова, Ангел Димитров - I място и на клуб "Изкуство" за отлично представяне
2010 - Ловеч - Национален конкурс "Към звездите..." - Сава Савов - ІI място
2010 - Монтана - V Национално ИТ състезание - Карина Димова - ІII място
2009 - Одеса, Украйна - ТФ "Ритъм", Международен фестивал - І място
2009 - Бургас - ТФ "Ритъм" участва в Национален конкурс - ІІ място
2009 - Добрич - Областен конкурс за детска рисунка - "Мисия спасител", Ралица Мартинова - ІІІ място
2009 - Добрич - Даровете на Земята, водата и въздуха", Кръжок "Приятели на природата" - ІІ място
2009 - Балчик - Дворцов фестивал на цветята, Сава Савов - За участие
2009 - Ловеч - Национален конкурс - изложба "Към звездите" - Поощрителна награда
2009 - Плевен - Национален конкурс за детска рисунка "Освобождението" - Сава Савов - ІІІ място
2009 - Благоевград - ХІ Национален ученически празник "За хляба наш" - Сава Савов- Поощрителна награда
2009 - София - Национален дворец на децата , Национален конкурс по приложно изкуство, "Лазарка, мома гиздава" - ІІІ място
2009 – Монтана – IV Национално ИТ състезание – Николай Томов
ІІІ място
2008 – Унгария, гр. Веспрем – ТФ “Ритъм” – ІІІ място
2008 – Поморие – “Ритъмът на морето” – Мажоретен състав
2008 – Балчик – Международен фестивал “Трикси” – Вокална група
ІІ място
2008 – Балчик - Международен фестивал “Усмивките на морето” –
Вокална група – ІІІ място
2008 – Сливен – V-ти Национален Фестивал на руската песен –
ТФ “Ритъм” – ІІ място
2008 – Благоевград – “За хляба наш” – Ралица Мартинова – ІІІ място
2008 – Благоевград  – “За хляба наш” – Силвия Янчева – ІІ място
2007 – Каварна – “С България в сърцето” – Фолклорен състав
2007 – Благоевград – “За хляба наш” – Кирил Моралийски – ІІ място
2006 – Бургас – ТФ “Ритъм” – ІІ място
2006 – Сърбия, гр. Врбас – ТФ “Ритъм”
2006 – Балчик - Международен фестивал “Усмивките на морето” –
Фолклорен състав – І място
2006 – Благоевград – “Ваканция с Кока-Кола” – Кристия Иванова
І място
2006 – Казанлък – “Малките нашенци” – клуб “Изкуство”
2006 – Казанлък – “Казанлъшка роза” – Ралица Мартинова – Спец. награда
2006 – Добрич – “С очите си видях бедата” – Мартин Вълев – ІІ мясро
2006 – Добрич – “Жената в творчеството на Йовков” – Шермин
Невал – ІІ място
2006 – Сунгурларе – “Св. Трифон зарезан” – клуб “Изкуство”
2006 – Севлиево – “Златна есен” – клуб “Изкуство”
2005 – Балчик – Международен фестивал “Усмивките на морето” –
Фолклорен състав – І място
2005 – Силистра – “Слънчевите руни” – Никол Крумова
2005 – Благоевград – “Ваканция с Кока-Кола” – Мария Костова
2005 – Санкт Петербург – ТФ “Ритъм”; Фолклорен състав
2005 – Добрич – “Даровете на земята” – І място шах
2004 – Румъния, гр. Топловене – Фолклорен състав – лауреат І ст.
2003 – Беларус, гр. Столбцы – ТФ “Ритъм”
2001 – Бургас – Национален конкурс за класически, характерни
и съвременни танци – ТФ “Ритъм” – І място
2001 – Полша, гр. Конин – ТФ “Ритъм” – ІІ място
2000 – КК “Албена” – Международен фестивал на детското
творчество “България – 2000” – ТФ “Ритъм”
2000 – Франция, гр. Агно - Фолклорен състав –І място
1999 – Гърция, гр. Афетон – Фолклорен състав – І място
1999 – Унгария, гр. Веспрем – ТФ “Ритъм” – ІІ място
1999 – КК “Албена” – “Ние – ХХІ век” – ТФ “Ритъм”
1998 – Ловеч “Нека бъдем приятели” – Фолклорен състав